| « Previous | 21 to 30 of 216 | Next » |
Anonymous
Great deal, 30% off
1 year ago |
Anonymous
inaccurate price //@Anonymous: Great deal, 30% off
1 year ago |
Anonymous
i avoid all aPPLE products since those are way overpriced...
2 years ago |
Anonymous
I used to complain that they were overpriced too before I got a job. //@anonymous: i avoid all aPPLE products since those are way overpriced...
2 years ago |
Anonymous
$600 will be better
3 years ago |
Anonymous
why there is a price difference between Walmart and Amazon and Apple?
3 years ago |
Anonymous
So amazingly good
3 years ago |
Anonymous
$100 even better //@Anonymous: $600 will be better
3 years ago |
Anonymous
air 4 $500 is better
3 years ago |
Anonymous
because sometimes different retailers can sell at a different price. Duh! //@Anonymous: why there is a price difference between Walmart and Amazon and Apple?
3 years ago |
Anonymous
Does it run Android? //@Anonymous: because sometimes different retailers can sell at a different price. Duh! //@Anonymous: why there is a price difference between Walmart and Amazon and Apple?
3 years ago |
Anonymous
Install an android emulator //@anonymous: Does it run Android? //@Anonymous: because sometimes different retailers can sell at a different price. Duh! //@Anonymous: why there is a price difference between Walmart and Amazon and Apple?
3 years ago |
Anonymous
I pay for almost the same amount for ipad air 5 the generation for 256gb at Micro center
2 years ago |
Anonymous
i avoid all aPPLE products since those are way overpriced...
2 years ago |
Anonymous
I used to complain that they were overpriced too before I got a job. //@anonymous: i avoid all aPPLE products since those are way overpriced...
2 years ago |
Anonymous
Lol okay //@Anonymous: I used to complain that they were overpriced too before I got a job. //@anonymous: i avoid all aPPLE products since those are way overpriced...
2 years ago |
Anonymous
Wait for M1 iPad Pro on sale.
2 years ago |
Anonymous
Wait? iPad Pro M1 2tb was on sale only $1k one month ago on Costco //@anonymous: Wait for M1 iPad Pro on sale.
2 years ago |
Anonymous
that is 12.9”, I meant 11” //@anonymous: Wait? iPad Pro M1 2tb was on sale only $1k one month ago on Costco //@anonymous: Wait for M1 iPad Pro on sale.
2 years ago |
Anonymous
That was not 12.9”, I never saw 12.9” 2tb on sale, exactly 11” M1 iPad Pro 2tb, I received mine one month ago //@Anonymous: that is 12.9”, I meant 11” //@anonymous: Wait? iPad Pro M1 2tb was on sale only $1k one month ago on Costco //@anonymous: Wait for M1 iPad Pro on sale.
2 years ago |
Anonymous
It really depends on what you plan on using Apple Products for. Personally, I purchased the Air 5th specifically to use Procreate. Before buying it, I tested out various apps and demos but found them to be lacking in brushes and features, and some were difficult to use. Adobe demos, for example, were too expensive at 50 dollars a month. In contrast, Procreate only costs 12.99 for a one-time purchase. They also have a new Procreate Dream for animation coming soon at 9.99 for a one-time purchase. Personally, I prefer one-time purchases over subscriptions. //@Anonymous: i avoid all aPPLE products since those are way overpriced...
2 years ago |
Anonymous
Don’t buy. This model will be at most supported to 2026. Newer iOS won’t allow you to install even if you think the device is able to run the new iOS. All relevant apps will die and run into dead loops between app opening and app updating. Then it becomes a plastic trash and only fool Facebook people for 30 bucks
1 year ago |
Anonymous
with this price I would prefer to buy previous gen of ipad pro 12.9 which is also on sale these days at best buy
1 year ago |
Anonymous
$240 for a keyboard?!
Why?
2 years ago |
Anonymous
because it's magic //@Anonymous: $240 for a keyboard?!
Why?
2 years ago |
Anonymous
Apple-related products are all overpriced. Way over. //@anonymous: $240 for a keyboard?!
Why?
2 years ago |
Anonymous
they also try to make them not compatible between different iPads
2 years ago |
Anonymous
Because it is the best one for their product //@anonymous: $240 for a keyboard?!
Why?
2 years ago |
Anonymous
"Usually ships within 1 to 4 weeks"
2 years ago |
Anonymous
ipad for $69? Is that a typo?
2 weeks ago |
Anonymous
Really? iPads are just for $69?
2 weeks ago |
Anonymous
"Apple 11" iPad A16 Wi-Fi 128GB $69" does not seem right.
2 weeks ago |
cheetah
Updated, thanks! //@Anonymous: ipad for $69? Is that a typo?
2 weeks ago |
Anonymous
iphone13 shows 149 for me
2 weeks ago |
Anonymous
For AT&T iPhone 17 Pro Max 256GB Cosmic Orange $33.31/month, does $33.31/month include the plan? Or is it just for phone?
If it is just for phone, this is not a deal, in BestBuy, the monthly payment for the phone is $30.55, also for 36 months.
2 weeks ago |
Anonymous
Anything good?
2 weeks ago |
Anonymous
Just the phone. And its 36 months. Thats a pretty important detail. //@anonymous: For AT&T iPhone 17 Pro Max 256GB Cosmic Orange $33.31/month, does $33.31/month include the plan? Or is it just for phone?
If it is just for phone, this is not a deal, in BestBuy, the monthly payment for the phone is $30.55, also for 36 months.
2 weeks ago |
Anonymous
Good deal on att trade in any phone and get the iPhone pro max 256 we traded an iPhone 13 got 700.00 towards a new iPhone 17 end result 13.40 a month for iPhone not 33.00 //@anonymous: Just the phone. And its 36 months. Thats a pretty important detail. //@anonymous: For AT&T iPhone 17 Pro Max 256GB Cosmic Orange $33.31/month, does $33.31/month include the plan? Or is it just for phone?
If it is just for phone, this is not a deal, in BestBuy, the monthly payment for the phone is $30.55, also for 36 months.
2 weeks ago |
Anonymous
Great deal!
All in
9 months ago |
Anonymous
apple is going to crash. Expect price to drop
9 months ago |
Anonymous
Short it then //@Anonymous: apple is going to crash. Expect price to drop
9 months ago |
| « Previous | 21 to 30 of 216 | Next » |
Anonymous
Is this a good price? Thanks
4 weeks ago |